wride. Detektyvas

Kambario niekučiai sumėtyti į šonus, taip, kad per videokamerą matytųsi tik gražiai sutvarkyta jos lova. Ji išsitraukia iš savo tunelio cigaretę ir prisidega.

– Sveikas. Seniai… Seniai šnekėjomės.

– Taip, senokai, – pašnekovas kalba itin atsainiu tonu.

– Žinai… Aš ilgai svarsčiau. Visas šitas… Long distance relationship… Ne man.

– Ai nu, – atsainumas dingo, jis truputį susinervino. – O jei aš atvažiuočiau? Būtų long dick stance relationship. – Nevykusiai šypteli.

– Cha cha. Puikiai žaidi žodžiais. Ne. Aš rimtai. Ne man. Matomės tik kartą per mėnesį. Per paskutines tris valandas septynis kartus buvau tau neištikima.

– Tai čia tipo daug? – Jis atsainiai nusijuokia, atmesdamas plaukus atgal.

Ji padeda ragelį ir įjungia „do not disturb“ režimą. Kiek daug laiko praėjo. Ji rūkė jau trečią cigaretę. Pro langą ėmė skristi akmenys, apvynioti išplėštais sąsiuvinio lapais. Gerai, kad langą atidarė. Būtų išdaužę. Ji lėtai juos atvyniojo: ant kiekvieno tas pats užrašas: „CIRKO GYVŪNAI IŠSILAKSTĖ PO MIESTĄ, GELBĖKITE SAVO ŽMONAS IR VAIKUS!“. Visas tekstas juodas, o šauktukas raudonas. Ak, kaip gražu. „Gaila, kad aš nei žmonų, nei vaikų neturiu“, ­– pagalvoja. Tada apsivelka treningus (aišku, pamiršta užsidėti liemenėlę) ir greitai išbėga į gatvę.

Prie jos priskuodžia šimpanzės patinas:

– Privalote tučtuojau iš čia nešdintis, žiūrėkite! – parodo pirštu į po visą miestą bėgiojančius tigrus, liūtus, meškas ir panašius padarus.

– O jei nebėgsiu?

– Tada žūsite. Juk ten tigrai, liūtai, meškos ir panašūs padarai!

– Aš – būtajam laike. Aš jau žuvus.

– Taip, taip, žuvys, ir ne tik žuvys: tigrai, meškos…

– Pritrūkai kvapo?

– Taip.

– Žinai… – ji atsisega viršutinę treningo dalį. – Šis pasaulis skirtas tik mums.

Šimpanzės patinas čiumpa akmenį. Paima ant žemės numestą sąsiuvinį, išsiplėšia lapą ir užrašo: „CIRKO GYVŪNAI IŠSILAKSTĖ PO MIESTĄ, GELBĖKITE SAVO ŽMONAS IR VAIKUS!“. Tik šį kartą viską juodai. Tada apvynioja lapuku akmenį ir teškia jai į snukį.

Gražioj kraujo baloj maudėsi tigrai, liūtai, meškos ir panašūs padarai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *